Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Offroad

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

Raid Adventure Team opäť na štarte World Cup-u

Thursday, 10. 08. 2017 - 19:48, Public relations   

Raid Adventure Team opäť na štarte World Cup-u

Po menšej prestávke sa Raid Adventure Team opäť postaví na štart svetového pohára v Cross Country Rally. Tentokrát v kategórií T3 so svojou buggy Mosquito R1 Big Bang. Premiérovým podujatím World Cup-u sa tak stane pre buggy Hungarian Baja 2017 v maďarskom Veszpréme.

S novým vozidlom teamu sa predstaví Juraj Ulrich so štartovým číslom #18, ktorý sa na tomto podujatí zúčastnil už 5-krát, no ešte nikdy predtým bez spolujazdca. Úlohu pilota aj navigátora tak bude zohrávať iba Juraj, na čo doposiaľ nebol zvyknutý.

mosquito-r1-big-bang.jpg

Prihlásených je stovka súťažiacich na ktorých čaká viac než 700km počas 3 dní. Všetko začne vo štvrtok (10.8.2017), kedy je naplánované administratívne a technické preberanie posádok. V piatok sa súťažiaci zúčastnia okrem briefingu aj 11km prológu, ktorý rozhodne o ich následných štartovacích pozíciách.

thumbnail-juraj-ulrich.jpg

Víkend odštartuje v sobotu o 7:30, kedy vyrazí prvý súťažiaci z uzavretého parkoviska. Tridsaťsedem kilometrový prejazd dovedie jazdcov na štart 137km rýchlostnej skúšky. Ako prvé štartujú autá po nich motorky, štvorkolky a nakoniec kamióny. Poobede je podľa harmonogramu druhé kolo. V nedeľu sa idú dve 103km rýchlostné skúšky. Predpoveď na víkend hlási prevažne slnečno a občasné zrážky, čo by mohlo znamenať, že by všetko malo prebehnúť bez väčších komplikácií. Súťaž zakončí o 16:30 vyhlasovanie víťazov na letisku BudaWest.

thumbnail-baja-carpathia-start.jpg

O tíme

Raid Adventure Team pôsobí na súťažnej scéne od roku 2000. Na konte má okrem iných aj tri víťazstvá na súťaži Budapešť - Bamako a dva tituly Majstra SR v cross country rally. V roku 2010 získal tím štyri medzinárodné tituly, vrátane prvenstva v Zóne Strednej Európy v triede T2. Jednou z najviac cenených trofejí je 3.miesto na Silk Way Rally v skupine produkčných vozidiel v roku 2011. V roku 2011 sme taktiež získali titul majstra v kategórií štvorkoliek v Medzinárodných Majstrovstvách Českej republiky. O rok neskôr sme medzi štvorkolkami obsadili 3. miesto v MMČR.Diskusia k článku