Jeroen BLEEKEMOLEN, Two-time Porsche Supercup Champion
Bertrand BAGUETTE, 2009 World Series by Renault Champion
Carl EDWARDS, 2007 NASCAR Nationwide Series Champion
Travis PASTRANA, Eleven-time X-Games gold medallist

Nemeckému teamu v zložení Sebastien Vettel a Michal Schumacher sa v pohári národov podarilo zdolat anglický team v zložení Jason Plato a Andy Priaulx. Vettel so Schumacherom sa podario získať tento titul už po štvrtý raz pred očami 36.189 divákov na domácej pôde.

Pohár jazdcov sa podarilo získať 25 ročnému portugalskému jazdcovi Filipovi Albuquerque, ktorý tohto roku odštartoval aj v rámci Ceny Slovenska na Slovakiaringu, ktorý pri svojom debute na ROC po ohromujúcom výkone porazil úradujúceho šampióna v rally, sedemnásobného majstra sveta, Sebastiena Loeba.

Kuriozitou práve skončeného podujatia Race of Champions bola "kolostrešná"  kombinácia spoluorganizátorky, jedinej ženskej víťazky podujatia majstrovstiev sveta v rally, Michèle Mouton v Audi Quattro S1. Michèle si optimisticky "zrezala" zákrutu a v nízkej rýchlosti poslala Audi Quattro S1 cez strechu. Našťastie sa nič nestalo a budúci rok sa myslím môžeme tešiť na pokračovanie ROC.  ;)

Trochu horšie dopadol  Heikki Kovalainen ktorý bol po nepríjemnej havárii na Audi R8 LMS údajne chvíľu v bezvedomí. V rozjazde so Sebastienom Loebom mal ľahký kontakt s bariérou, prišiel o zadné zavesenie, a neovládateľné auto pokračovalú v búraní bariér vymedzujúcich trať.

Autor: Lukas
Dátum: 2. 12. 2010 o 16:53
Víťaz Race of Champions: Majster majstrov slovenským rekordérom

Automobilový pretekár Filipe Albuquerque (25) prekvapujúco vyhral Preteky šampiónov v Düsseldorfe, v ktorých sa stretávajú majstri z viacerých automobilových disciplín.

Mladý Portugalčan v tejto „bugine“ prevalcoval Vettela.

Portugalský jazdec zaskočil také hviezdy, ako sú Schumacher, Vettel či Loeb, no na Slovensku nie je úplne neznámy - s Audi A4 DTM drží časom 1:52,697 rekord na okruhu Slovakia Ring v kategórii cestných automobilov.

Portugalčan už v auguste na okruhu Slovakia Ring ukázal, čo v ňom je, keď suverénne vyhral Cenu Slovenska. Albuquerque je testovacím jazdcom tímu Audi DTM a s týmto automobilom nemeckej okruhovej série bol na okruhu v Orechovej Potôni neprekonateľný. Hoci výkon pod dve minúty sa vtedy čakal, jeho čas vyrazil dych, a to ešte portugalský jazdec vyhlásil, že by sa dal o tri až štyri desatiny vylepšiť. „Mal som nové pneumatiky, ideálne nastavený podvozok a šťastie, že pri mojom meranom kole nebolo na trati veľmi husto. Rýchle zákruty tohto okruhu sedia mne i autu,“ povedal vtedy Albuquerque Novému Času.

Filipe sa tešil nielen z pohára za víťazstvo,ale najmä z toho, že bol lepší ako traja majstri sveta.

Teraz sa o jeho kvalitách presvedčili v Düsseldorfe, kde vyhral preteky Race of Champions a za sebou nechal legendárneho Michaela Schumachera, sedemnásobného kráľa rely Sébastiena Loeba i čerstvého majstra sveta F1 Sebastiana Vettela. „Pre mňa bolo životným zážitkom už vôbec jazdiť proti takýmto súperom. A to, že som vyhral, je úplne neskutočné,“ krútil hlavou Albuquerque.
Dátum: 1. 12. 2010 o 14:01
Kovalainena bolí hlava: Po náraze v Düsseldorfe má otras mozgu!

Fínsky jazdec motoristickej F1 Heikki Kovalainen utrpel pri svojej nedeľňajšej havárii počas exhibičného podujatia Preteky šampiónov v nemeckom Düsseldorfe otras mozgu.

Kovalainen so svojím Audi, v ktorom sedela aj jeho priateľka, narazil počas exhibície do bariéry.

"Ďalšie testy podstúpim počas nasledujúcich dní. Mám veľké bolesti hlavy," oznámil pilot tímu Lotus prostredníctvom Twitteru. So svojím Audi R8 nabúral do bariéry krátko po prejazde cieľom, ľahšie zranenia pri náraze utrpela aj Fínova spolujazdkyňa a zároveň priateľka Catherine Hydeová. Dvadsaťdeväťročný Kovalainen v tejto súvislosti uviedol, že aspoň má spoločnosť v posteli.
Autor: Katka
Dátum: 29. 11. 2010 o 19:24
Bola to pecka ako každý rok, len škoda, že Loeb nevyhral.