Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné

Race of Champions 2010

Monday, 29. 11. 2010 - 01:29, Tibor Szabosi   

Race of Champions 2010

Dostať také množstvo hviezd na jeden štadión a postaviť ich proti sebe pred očami desiatok tisícov fanúšikov a státisícov televíznych divákov je tou najväčšou udalosťou motoršportového roka už od 1998. Vtedy sa totiž podarilo dvojici legiend Fredric Johnsson a Michéle Mouton zorganizovať ROC v temer dnešnej podobe po prvý krát. Tohto roku sa ROC presunula do arény Esprit v nemeckom Düsseldorfe.

 race-of-champions2.jpg

Už zoznam štartujúcich naznačil že aj tohto roku bude na čo pozerať:

Sebastian VETTEL, 2010 Formula 1 World Champion
Michael SCHUMACHER, Seven-time Formula 1 World Champion
Alain PROST, Four-time Formula 1 World Champion
Sébastien LOEB, Seven-time World Rally Champion
Mick DOOHAN, Five-time World 500cc Motorcycling Champion
Tom KRISTENSEN, Eight-time Le Mans 24-Hour race winner
Heikki KOVALAINEN, Formula 1 grand prix winner
Andy PRIAULX, Three-time World Touring Car Champion
Jason PLATO, Two-time British Touring Car Champion
Alvaro PARENTE, GP2 race winner & winner ROC South Europe 2010
Filipe ALBUQUERQUE, A1GP race winner & winner ROC South Europe 2010
Jeroen BLEEKEMOLEN, Two-time Porsche Supercup Champion
Bertrand BAGUETTE, 2009 World Series by Renault Champion
Carl EDWARDS, 2007 NASCAR Nationwide Series Champion
Travis PASTRANA, Eleven-time X-Games gold medallist

 michael-schumacher-and-sebastian-vette-team-germ.jpg

Nemeckému teamu v zložení Sebastien Vettel a Michal Schumacher sa v pohári národov podarilo zdolat anglický team v zložení Jason Plato a Andy Priaulx. Vettel so Schumacherom sa podario získať tento titul už po štvrtý raz pred očami 36.189 divákov na domácej pôde.

 race-of-champions.jpg

 Pohár jazdcov sa podarilo získať 25 ročnému portugalskému jazdcovi Filipovi Albuquerque, ktorý tohto roku odštartoval aj v rámci Ceny Slovenska na Slovakiaringu, ktorý pri svojom debute na ROC po ohromujúcom výkone porazil úradujúceho šampióna v rally, sedemnásobného majstra sveta, Sebastiena Loeba.

 untitled-4-44.jpg

Kuriozitou práve skončeného podujatia Race of Champions bola "kolostrešná"  kombinácia spoluorganizátorky, jedinej ženskej víťazky podujatia majstrovstiev sveta v rally, Michèle Mouton v Audi Quattro S1. Michèle si optimisticky "zrezala" zákrutu a v nízkej rýchlosti poslala Audi Quattro S1 cez strechu. Našťastie sa nič nestalo a budúci rok sa myslím môžeme tešiť na pokračovanie ROC.  ;)

 untitled-2-125.jpg

Trochu horšie dopadol  Heikki Kovalainen ktorý bol po nepríjemnej havárii na Audi R8 LMS údajne chvíľu v bezvedomí. V rozjazde so Sebastienom Loebom mal ľahký kontakt s bariérou, prišiel o zadné zavesenie, a neovládateľné auto pokračovalú v búraní bariér vymedzujúcich trať.Diskusia k článku

Autor: Lukas
Dátum: 2. 12. 2010 o 16:53
Víťaz Race of Champions: Majster majstrov slovenským rekordérom

Automobilový pretekár Filipe Albuquerque (25) prekvapujúco vyhral Preteky šampiónov v Düsseldorfe, v ktorých sa stretávajú majstri z viacerých automobilových disciplín.


Mladý Portugalčan v tejto „bugine“ prevalcoval Vettela.

Portugalský jazdec zaskočil také hviezdy, ako sú Schumacher, Vettel či Loeb, no na Slovensku nie je úplne neznámy - s Audi A4 DTM drží časom 1:52,697 rekord na okruhu Slovakia Ring v kategórii cestných automobilov.

Portugalčan už v auguste na okruhu Slovakia Ring ukázal, čo v ňom je, keď suverénne vyhral Cenu Slovenska. Albuquerque je testovacím jazdcom tímu Audi DTM a s týmto automobilom nemeckej okruhovej série bol na okruhu v Orechovej Potôni neprekonateľný. Hoci výkon pod dve minúty sa vtedy čakal, jeho čas vyrazil dych, a to ešte portugalský jazdec vyhlásil, že by sa dal o tri až štyri desatiny vylepšiť. „Mal som nové pneumatiky, ideálne nastavený podvozok a šťastie, že pri mojom meranom kole nebolo na trati veľmi husto. Rýchle zákruty tohto okruhu sedia mne i autu,“ povedal vtedy Albuquerque Novému Času.

Filipe sa tešil nielen z pohára za víťazstvo,ale najmä z toho, že bol lepší ako traja majstri sveta.

Teraz sa o jeho kvalitách presvedčili v Düsseldorfe, kde vyhral preteky Race of Champions a za sebou nechal legendárneho Michaela Schumachera, sedemnásobného kráľa rely Sébastiena Loeba i čerstvého majstra sveta F1 Sebastiana Vettela. „Pre mňa bolo životným zážitkom už vôbec jazdiť proti takýmto súperom. A to, že som vyhral, je úplne neskutočné,“ krútil hlavou Albuquerque.
Autor: Lukas
Dátum: 1. 12. 2010 o 14:01
Kovalainena bolí hlava: Po náraze v Düsseldorfe má otras mozgu!

Fínsky jazdec motoristickej F1 Heikki Kovalainen utrpel pri svojej nedeľňajšej havárii počas exhibičného podujatia Preteky šampiónov v nemeckom Düsseldorfe otras mozgu.

Kovalainen so svojím Audi, v ktorom sedela aj jeho priateľka, narazil počas exhibície do bariéry.

"Ďalšie testy podstúpim počas nasledujúcich dní. Mám veľké bolesti hlavy," oznámil pilot tímu Lotus prostredníctvom Twitteru. So svojím Audi R8 nabúral do bariéry krátko po prejazde cieľom, ľahšie zranenia pri náraze utrpela aj Fínova spolujazdkyňa a zároveň priateľka Catherine Hydeová. Dvadsaťdeväťročný Kovalainen v tejto súvislosti uviedol, že aspoň má spoločnosť v posteli.
Autor: Katka
Dátum: 29. 11. 2010 o 19:24
Bola to pecka ako každý rok, len škoda, že Loeb nevyhral.