Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

R5+ Cassovia Rally štartuje už o päť dní

Monday, 13. 03. 2017 - 13:48, Public relations   

R5+ Cassovia Rally štartuje už o päť dní

Len prednedávnom sme si predstavovali nový zimný BPM motosport cup a už sa blíži aj jeho záver. Po Marex Rally Medzilaborce a BPM motosport Rally Sigord prichádza už budúci týždeň na rad R5+ Cassovia Rally, ktorá rozhodne o absolútnych víťazoch.

 

Tibor Szabosi;lr8a1451.jpg

Zimnú prestávku medzi hlavnou rally sezónou vyplnil v tomto roku zimný BPM motosport cup organizovaný Auto Klubom Košice. Jeho poslednou súťažou sa už 17. - 18. marca stane R5+ Cassovia Rally, ktorá je zároveň zaradená do Regionálneho rally pohára. Súťažné posádky nazrú na známe košické trate doplnené o nové úseky.

Martin Paľov;ik8a5121-2.jpg

Posádky BPM motosport cup čaká najbližšiu sobotu šesť rýchlostných skúšok na dvoch tratiach. Prvou z nich je RS 1, 3, 5 Herľany s dĺžkou 7,3 kilometrov. Jej štart sa nachádza v obci Herľany, odkiaľ sa posádky cez viacero „vracákov" a rôznym stúpaním dostanú k odbočke na lesnú cestu smerom na Bordu. Po 2,1 km od odbočenia je cieľ tejto RS. Ďalej cez Bordu a Košický Klečenov sa posádky dostanú až do obce Svinica, kde by sa zdalo, že štartuje tradičná RS Regeta. Nie je však tomu úplne tak. Aj keď štart rýchlostnej skúške je rovnaký, na najbližšej delte sa cesta rozdelí, pričom posádky budú pokračovať po novej asfaltovej trati, ktorá ich dovedie až ku Pomníku na Dargove. RS 2, 4, 6 Pomník je dlhá 7,1 kilometrov a po roztopení snehu treba uznať, že je naozaj dosť rýchla. Rýchlostné skúšky sa dali postaviť aj tak, aby boli prejazdy kratšie, no organizátori vyberali podľa toho, aby bola trať čím bezpečnejšia najmä pre začínajúce posádky. R5+ Cassovia Rally je totiž zaradená aj do Regionálneho rally pohára, ktorý vznikol len minulý rok ako „tretia liga" slovenskej rally. Je určený posádkam, ktoré sa chcú z amatérskych súťaží presunúť o niečo ďalej a spĺňajú základné bezpečnostné opatrenia. Tieto posádky absolvujú trikrát RS Herľany a po prejazdovej ceste sa dostanú do servisu.

Tibor Szabosi;c30i2797-2.jpg

Pre divákov je potrebné poznamenať, že riaditeľstvo súťaže a servisné parkovisko sa budú nachádzať na letisku Bidovce. Prvá rýchlostná skúška štartuje v sobotu o 11:13 hod. a na cieľovej rampe sa posádky predstavia od 15:00 hod. Zoznam prihlásených zatiaľ obsahuje desať dvojíc, ale veríme, že do uzávierky prihlášok, ktorá je stanovená na piatok 17.3. o 17:00 hod., tento počet ešte narastie. Všetky potrebné informácie, ako Zvláštne ustanovenia, prihláška či časový harmonogram sú zverejnené na oficiálnej stránke organizátora www.rallye.sk.

Zoznam prihlásených

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník BPM motosport cup 2017Diskusia k článku