Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

Pavel Valoušek: „Bojovalo sa do poslednej rýchlostky“

Tuesday, 04. 04. 2017 - 20:47, Public relations   

Pavel Valoušek: „Bojovalo sa do poslednej rýchlostky“

Skvelý začiatok a ešte lepší koniec. Takto by sa dalo opísať pôsobenie Icari Rally Teamu na L Racing 10. Rally Rožňava, kde ho reprezentovala česká posádka Pavel Valoušek - Veronika Havelková.

 

Tibor Szabosi;c30i1461-4.jpg

Prvá súťaž slovenského šampionátu v rally sa uskutočnila na prelome marca a apríla v prostredí Krásnohorského Podhradia a Rožňavy. Staronové lesné trate s mestskou rýchlostnou skúškou privítali na svojom štarte 47 súťažných posádok z piatich európskych krajín. Na poslednú chvíľu sa v štartovnej listine objavili aj úradujúci majstri Slovenska v rally, Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou. Dôvodom boli zdravotné problémy Ondřeja Bisahu, ktorý na súťaži nemohol odštartovať.

Tibor Szabosi;c30i2698-5.jpg

Konkurencia na Rožňave bola obrovská. Ak nazrieme do štartovnej listiny najsilnejších vozidiel tried 2 a 11, o absolútne prvenstvo sa uchádzalo až 9 vozidiel špecifikácie R5 a ku tomu aj dve WRC-čka. Česká posádka sa o svojom štarte dozvedela len krátko pred súťažou, takže na Forde Fiesta R5 nestihla najazdiť ani veľa testovacích kilometrov. Do prvej piatkovej rýchlostnej skúšky však odštartovala v skvelom tempe a dokázala na mestskom okruhu zajazdiť najrýchlejší čas. Sobotné rýchlostné skúšky boli pre podvozkovo lepšiu, ale motoricky slabšiu Fiestu veľmi náročné. Jediná možnosť bola zatiahnuť na rozbitejšom zjazde z Uhornej, čo sa posádke aj podarilo a oba prejazdy touto skúškou vyhrala. Na ostatných rýchlostných skúškach sa držala medzi štyrmi najrýchlejšími posádkami a nebyť 10-sekundovej penalizácie za retardér, stala by sa aj absolútnym víťazom. Napokon z toho bolo krásne druhé miesto so stratou siedmich sekúnd. „Na to, že sme ešte pred týždňom nevedeli, že budeme štartovať, sme veľmi spokojní. Do auta sme naskočili veľmi narýchlo a naše spoločné zoznámenie bolo naozaj krátke. Boli to krásne preteky, traťovo aj organizačne, so skvelým počasím. Bojovalo sa do poslednej rýchlostky. Skomplikovali sme si to druhou skúškou, kde sme si prehriali kolesá aj brzdy, rozrazili sme retardér a to nás stálo desať sekúnd. Napokon sme prehrali o sedem. Sme radi, že sme vyhrali dvakrát Uhornú, je to naozaj ťažká skúška", zhrnul Pavel Valoušek.

Martin Paľov;ik8a8253-1.jpg

Spokojnosť s výsledkom potvrdil aj manažér Icari Rally Teamu, Ivan Mutňanský. „Sme naozaj veľmi spokojní s výsledkom, ktorý naša posádka dosiahla. Nechýbalo veľa a stáli by na najvyššom stupienku. Uvidíme čo vymyslíme do Prešova, ale je tu šanca, že by Pavel s Veronikou mohli odjazdiť aj celú slovenskú sezónu."

Tibor Szabosi;c30i0062-jpgb.jpg

Rally Prešov sa uskutoční 28.-29.apríla a Icari Rally Team na nej určite nebude chýbať.

Zdenka TamášováDiskusia k článku