Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Moto

Najrýchlejšie kolo histórie SLOVAKIA RINGU na motocykli!

Monday, 21. 09. 2015 - 10:12, Public relations   

Najrýchlejšie kolo histórie SLOVAKIA RINGU na motocykli!

Víkendové záverečné kolo medzinárodných šampionátov Alpe Adria, IMRC a Majstrovstiev Európy kubatúry do 125 cm3/Moto3 priniesla niekoľko zaujímavých športových výkonov.

V najsilnejšej triede Superbike sa predviedol vo výbornom svetle Poliak Pawel Szkopek. So svojou Yamahou YZF-R1M v kvalifikácii doslova lietal. Jeho víťazný čas 2:03,722 min znamenal nielen pole position, ale bol aj najrýchlejším časom motocykla, aký kto kedy na SLOVAKIA RINGu zajazdil. Rekord padol aj počas pretekov: Szkopekov čas 2:04,705 je odteraz oficiálnym rekordom našej trate.

csm-303-82247a9a74.jpg

V samotných pretekoch týchto silných strojov mohli pekne zaplnené tribúny v príjemnom počasí vidieť v boji o prvenstvo napríklad aj Lukáša Peška. Známy český jazdec, ktorý má na svojom konte aj dve víťazstvá v pretekoch MS 2007 v kubatúre do 125 cm3, v sobotu zdolal už istého víťaza šampionátu Alpe Adria Rolanda Rescha, v nedeľu zasa nestačil len na nového rekordmana Pawela Szkopeka.

csm-373-a08b7b1d1d.jpg

V ostro sledovanej triede Superstock 1000 mohli diváci vidieť pekné súboje medzi Čechom Michalom Fillom a naším Jarom Černým. Ten vyhral kvalifikáciu, no z pretekov vyšiel lepšie jeho český súper. Celkové prvenstvo v seriáli Alpe Adria pripadlo Michalovi Prášekovi z ČR, v IMRC sa teší Poliak Marek Szkopek.

csm-381-17c24df944.jpg

Najväčšia dráma sa očakávala v triede Superstock 600. Maďarov Dávida Juhásza a Alena Győrfiho delil v celkovom poradí len 1 bod. No z pekného súboja napokon nebolo takmer nič. Győrfi spadol už po štarte prvej ostrej jazdy a tak vlastne daroval Juhászovi titul.

Celkovo si na tribúny SLOVAKIA RINGu našlo cestu vyše 3000 divákov.Diskusia k článku