Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Na Lubeníku by malo odštartovať 44 posádok

Sunday, 09. 07. 2017 - 19:47, Public relations   

Na Lubeníku by malo odštartovať 44 posádok

44 súťažných posádok sa prihlásilo na 9. ročník Rally Lubeník, ktorá sa bude konať už budúci týždeň v dňoch 14. - 15. júla 2017.

 

 

Tibor Szabosi;c30i8344-1.jpg

Súťažné posádky zo štyroch krajín Európy navštívia už budúci týždeň obec Lubeník, aby tam absolvovali piatu súťaž Majstrovstiev Slovenska v rally a nazbierali ďalšie body do celoročného hodnotenia. Organizátori po uzávierke prihlášok evidujú 32 domácich dvojíc, päť čisto českých, dve poľské, dve maďarské a tri zmiešané, slovensko-české posádky. Z volantom by sme medzi 43 chlapmi mali vidieť aj jednu ženu, ktorou je Michaela Debnárová. Spolujazdkýň bude o niečo viac, v zozname prihlásených je ich presne desať. Zo štatistík môžeme ešte uviesť, že 34 posádok bude bojovať v rámci hlavného šampionátu, jedna medzi historikmi, jedna v Gemerskom pohári a osem v Slovenskom rally pohári. Najčastejšie na trati uvidíme vozidlá Škoda, ktorých je sedem a potom Ford a Mitsubishi, ktorých je po šesť.

Tibor Szabosi;c30i8036.jpg

Štartovné číslo 1 si svojím minuloročným víťazstvom vybojovali Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou. Pred rokom štartovali na Škode Fabia R5, no túto sezónu ich vídame na Forde Fiesta R5, čo môže byť podvozkovo výhodou, ale motoricky nevýhodou. S dvojkou ich bude naháňať ďalšia Fiesta, ale špecifikácie WRC, na ktorej uvidíme bratov Jara a Erika Melichárkovcov. S trojkou sa predstaví päťnásobný víťaz tejto rally, Grzegorz Grzyb s Jakubom Wróbelom na Škode Fabia R5 a so štvorkou účastník svetovej rally Martin Koči s Filipom Schovánkom, rovnako na Škode Fabia R5. Päťku bude niesť Vlasto Majerčák a šestku Tomáš Kukučka na Fordoch Fiesta R5. Vozidlá špecifikácie R5 budú uzatvárať so sedmičkou Igor Drotár a s osmičkou Vlado Hanuš. Po nich už nasledujú vozidlá triedy 3 na čele s Petrom Gavlákom na Mitsubishi Lancer Evo IX.

Tibor Szabosi;c30i8120-2.jpg

Vozidlá v jednou poháňanou nápravou bude viesť maďarská posádka Zoltán Kovács - Gábor Szabó na Nissane 350Z s číslom 16, po ktorých uvidíme aj Martina Kysuckého s Pavlom Kušnierom na Peugeote 208 R2. Jedinými historikmi v štartovom poli by mali byť Martin Hrachovec s Vendulou Balejovou na Lade VFTS. „Žigulákov" bude v štartovnom poli viac. Tie ďalšie dve povezú László Csomor so Sándorom Pataiom v rámci Gemerského pohára a Roland Pecúch s Viktóriou Dudášovou v Slovenskom rally pohári.

Martin Paľov;ik8a0343.jpg

Kompletný zoznam prihlásených so štartovnými číslami bude zverejnený na webstránke http://www.obeclubenik.sk/rallylubenik.

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník IX. Rally LubeníkDiskusia k článku