Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Česko

MOGUL driving cup dospěl do úspěšného závěru

Tuesday, 19. 03. 2013 - 10:16, Martin Trenkler

Slunečná obloha byla kulisou poslednímu závodu MDC na autodromu v Sosnové , poháru amatérského závodění v profesionálních podmínkách.

MOGUL driving cup dospěl o tomto víkendu do samého závěru pátým závodem. Sosnová u České Lípy a její autodrom, který je též známý jako Global Assistance Racing Aréna, se ukázaly jako ideální prostor pro amatérské závodění v profesionálních podmínkách a poprvé v historii se ukázalo, že na tomto autodromu je možné pořádat sérii amatérských závodů v tak rychlém sledu za sebou. MOGUL driving cup se skládal z pěti závodů, které byly rozprostřeny od ledna 2013 do poloviny března. Závodilo se na všech druzích povrchů, při jakémkoliv počasí, ale vždy s dobrou náladou.

Na poslední závod dorazilo celkem 51 amatérských i poloprofesionálních závodníků. Směsice soutěžních vozidel byla více než pestrá a bylo se nač dívat. Co k vidění bylo ovšem i za volanty závodních vozů. Nechyběli zde ostřílení borci, kterým závodní adrenalin přímo čišel z očí, ale ani sličné dámy za volanty silných vozů. V jednom voze dokonce seděl 11 letý klučina, který sotva viděl z Lanceru EVO přes kapotu. O tom bude ale ještě řeč později. Pátý závod MOGUL driving cupu se odehrál na stejné trati, jaká je známá z paralelní rychlostní zkoušky Rally Bohemia či Setkání mistrů. V závěru se deset nejlepších utkalo na paralelní trati tváří v tvář. A kdo byl tentokrát v Sosnové nejrychlejší?

Z celkového vítězství a z prvního místa ve třídě 4 se mohl radovat známý Vladimír Filip s krásnou replikou Mitsubishi Lancer WRC. Ve třídě druhý za Vladimírem Filipem skončil Ivo Kryl s Lancerem EVO IX, který byl celkově třetí. Třetí ve třídě 4 skončil Josef Šusta Citroënem DS3. Už v úvodu jsme mluvili o jedenáctiletém klučinovi, který sotva vidí přes volant. Jeho úsměv s nezbytnými rovnátky asi hodně zaskočil mnoho ostřílených borců, když jim tenhle špunt ukázal v Sosnové záda. Jeho jméno je Petr Semerád, skončil s Lancerem EVO VIII celkově druhý a zvítězil ve třídě 2. Druhý za mladým talentem Petrem Semerádem ve třídě skončil Jiří Náměstek se Subaru WRX Sti a třetí ve třídě 2 skončil Petr Svárovský s další Imprezou. Ve třídě jedna se na prvním místě umístil opět Václav Folprecht s Fordem Fiesta ST, když za sebou nechal Filipa Strahala s Fiatem Bravo 16V a Radka Vršitého s Peugeotem 306. Ve třídě 3 se z vítězství radoval Luděk Kobera se Škodou Felicia, který za sebou nechal Karla Maříka s Peugeotem 106 a Martina Chytráčka se Škodou Favorit. Toto jsou jména umístěných ve třídách v pátém závodě MDC. Zapomenout nesmíme na čtyři jezdce, kteří startovali díky soutěži se značkou MOGUL se Škodu Fabia RS. Ti skončili za sebou v pořadí Ondřej Foldyna, Bořivoj Kulštejn, Blahoš Foldyna, a Roman Drábek. Celkové výsledky pátého závodu MOGUL driving cupu najdete na http://mdc.ms-free.net/online/

Jaké je ale celkové umístění po pěti odjetých závodech MOGUL driving cupu? Započítávaly se čtyři výsledky a nejvíce bodů ve třídě 1, tedy vozů s OTP do 1600 ccm získal Václav Folprecht s Fordem Fiesta ST. Druhý skončil Filip Strahal a třetí Jindřich Pluhař. Třída 2, tedy vozy nad 1600ccm s OTP se stala kořistí Jiřího Kratochvíla s Mitsubishi EVO X, který skončil před Petrem Svárovským se Subaru Impreza a Jindřichem Majerem s BMW 330xD. Ve třídě 3, tedy mezi vozy bez OTP do 1600ccm drtivě zvítězil Jiří Šulc, který si po čtyřech vyhraných závodech mohl dovolit poslední závod se soutěžním Citroënem C2R2 vynechat. Za ním skončil ve třídě Luděk Kobera s Felícií a třetí ve třídě skončil Leoš Hradil se Škodou A1300. Pět vyhraných závodů z pěti, a plné bodové konto je vizitkou Vladimíra Filipa s Lancerem EVO VIII, který za sebou ve třídě 4 nechal Josefa Šustu s Citroënem DS3 a Ivo Kryla s Mitsubishi EVO VI. Sláva vítězům, čest poraženým. Kompletní výsledky na www.autodrom.cz

Jeden z účastníků MOGUL driving cupu, Jindřich Pluhař svoje pocity shrnul takto: „Chtěl bych poděkovat za uspořádání celého seriálů MDC 2013, který byl organizačně na profesionální úrovni a ještě jsem se s takovouto výbornou organizací nikdy na amatérských závodech nesetkal. Doufám, že se obdobná série bude někdy opakovat i s menším počtem závodů a domnívám se, že by bylo možné nabídnout účast i profesionálním závodníkům formou testování. Zázemí okruhu je dost velké a aspoň by jsme se mohli něčemu přiučit. Ještě jednou děkuji."

I díky takto kladným ohlasům, které jednoznačně mezi závodníky převažovaly, plánuje organizační výbor MOGUL driving cupu pokračování tohoto seriálu i v další sezoně a možná už i několik závodů ke konci roku 2013. Sledujte bedlivě stránky www.autodrom.cz, kde se dozvíte více a najdete zde kompletní informace o MOGUL driving cupu, ale také o dalších sportovních akcích na autodromu v Sosnové. „Rád bych poděkoval všem z realizačního týmu MOGUL driving cupu 2013 ale i závodníkům, kteří do Sosnové přijeli a vyzkoušeli si amatérské závodění na profesionální úrovni. Kladné ohlasy a vaše spokojenost nás motivuje připravovat další akce pro amatérskou veřejnost, která chce také závodit. Autodrom v Sosnové je proto ideálním prostorem," říká předseda organizačního výboru MOGUL driving cupu Petr Pavlát.