Miro Konôpka a ARC Bratislava obhájili aj český vytrvalostný titul!

Monday, 15. 10. 2012 - 08:56, Daniel Mandzi

Po zisku trofeje FIA CEZ a slovenskom titule Miro Konôpka a jeho pretekársky tím ARC Bratislava dokázali po roku obhájiť aj titul vytrvalostných Majstrov Českej republiky pretekov automobilov na okruhu v najsilnejšej triede D4+3500ccm. V rámci 6-hodinovky Invicta Epilog na Masarykovom okruhu v Brne, ktorá sa išla posledné podujatie sezóny, sa im v hodnotenom prvom dvojhodinovom úseku podarilo vyhrať, pričom druhé vozidlo tímu skončilo na skvelom 3. mieste.

Miro Konôpka štartoval v Porsche  GT3 R so synom Matejom z 20. miesta v celkovom poradí, kde boli preradení z vyjazdenej 5. priečky chybným rozhodnutím komisárov, pričom pri povinnej zastávke už boli späť na 5. mieste. V druhej, rozhodujúcej hodine dokázal Matej predbehnúť v predposlednom kole Ferrari 458 GT3 teamu Menx a po zásluhe spoločne oslávili víťazstvo.

V druhom pohárovom Porsche 997 GTR Cup sa striedal Miro Konôpka s Andrejom Studeničom. Toto vozidlo preťalo cieľovú čiaru po uplynutí dvojhodinového limitu na 3. mieste. Celkový súčet bodov tak Mirovi Konôpkovi zaručil obhajobu českého vytrvalostného titulu. V cieli bol, samozrejme, spokojný: „Po rokoch, keď v tejto sérii dominovali výlučne vozidlá DTM sa špička rozšírila a hocikto z prvej desiatky v kvalifikácii môže zvíťaziť. Vidieť v štartovom poli 7 vozidiel Ferrari, Mercedesy SLS, Pagani Zonda, Lamborghini, Porsche, BMW Alpina... To skutočne svedčí o veľmi kvalitnom štartovom poli, a preto si víťazstvo v šampionáte veľmi cením. Určite nám pomohli aj štarty v Blancpain Endurance Series. Tiež chalani v boxoch urobili za posledný rok obrovský krok vpred a som naozaj rád, že sa nám tento náročný cieľ podarilo splniť a český titul máme po roku opäť vo vrecku."

Pohárová 997-ička potom pokračovala v šesťhodinovke a v konečnom hodnotení obsadila posádka Miro Konôpka/Andy Studenič/Maťo Konôpka solídne 4. miesto, keď sa dokázala vkliniť medzi vozidlá triedy GT2 a GT3.