Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

L Racing štartuje veľkú sezónu v Rakúsku

Tuesday, 14. 03. 2017 - 17:06, Martin Trenkler   

L Racing štartuje veľkú sezónu v Rakúsku

Takmer 90 posádok odštartuje 17. marca do dvojdňovej Rebenland Rallye v južnom Rakúsku. Pôjde zároveň o prvú súťaž FIA CEZ - čiže Stredoeurópskej trofeje FIA. Obhajca minuloročného titulu L Racing s posádkou Vlastimil Majerčák a Michaela Vejačková samozrejme nebude chýbať.

Tibor Szabosi;c30i5844-2.jpg

S Fordom Fiesta R5 EVO budú medzi 12 vozidlami triedy R5 v bohatej európskej konkurencii skúsených posádok. Horský terén zohráva v tomto období stále svoju úlohu a hladký asfalt sa môže zmeniť na nečakane klzký či zľadovatelý. Posádka Majerčák/Vejačková tu odštartuje po porvýkrát na aute, ktoré prešlo kompletnou zimnou renováciou. Ak sa im podarí pred odchodom do Rakúska najazdiť aspoň pár kilometrov, budú to ich prvé v tomto aute tento rok. Rebenland Rallye by však mala plniť úlohu testovacieho podujatia pred dlhou sezónou, ktorá pokračuje o dva týždne prvou súťažou Majstrovstiev Slovenska v Rožňave.

Tibor Szabosi;c30i7498-3.jpg

Viac nám o rakúskej súťaži povedal Vlastimil Majerčák: "Bude to v horách a v skorom jarnom termíne. Dúfam, že nás neprekvapí sneh, ako minulý rok na Wechselland Rallye, kde sme šli často medzi snehovými mantinelmi. Dlho nám trvala príprava auta a skladáme ho doslova na poslednú chvíľu. Chceme stihnúť ešte zopár testovacích kilometrov. Rebenland berieme preto ako test pred Rožňavou, no chceme zabojovať aj o body k obhajobe titulu FIA CEZ. Čaká nás silná konkurencia v podobe 3 vozidiel WRC a 12 áut R5."

Tibor Szabosi;c30i4303-2.jpg

Vlasto s Miškou však nebudú jediní, kto si tento víkend oblečie pretekársky overal s logami tímu L Racing: záverečné podujatie trojdielneho zimného rally pohára v Košiciach absolvuje aj kandidát na celkového víťaza Marek Špavelko s Mitsubishi Lancer EVO VI. Aké bude výsledné ťaženie v Rakúsku aj na východe Slovenska, sa teda dozvieme čoskoro.

Tibor Szabosi;c30i7157-2.jpg

Dôležitý víkend hodnotí v predstihu aj manažér tímu L Racing Ján Lipták: "Pretekárska atmosféra nám začína hustnúť. Aj keď sa slovenský šampionát začína o dva týždne, naše dve posádky čaká už teraz takpovediac zahrievacie kolo. V jednom pôjde o skúsenosti a body do šampionátu FIA CEZ a v druhom o víťazstvo zimného pohára. Vlastovi aj Marekovi preto držíme palce a ďakujem partnerom, aj našim mechanikom za podporu a pomoc pri vstupe do novej sezóny."

Tibor Szabosi;c30i5829-2.jpg

Rebenland Rallye predstavuje dovedna 16 rýchlostných skúšok, rozdelených do dvoch dní, s celkovou dĺžkou 169,53 km. Centrom podujatia je obec Leutschach neďaleko slovinských hraníc.

Martin Trenkler/RPMDiskusia k článku