Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Iné

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

L Racing: Dramatické víťazstvo na rely v Slovinsku

Tuesday, 04. 07. 2017 - 16:44, Martin Trenkler   

L Racing: Dramatické víťazstvo na rely v Slovinsku

Automobilový tím L Racing zožal uplynulý víkend veľké víťazstvo s posádkou Vlastimil Majerčák/Michaela Vejačková na Rally Železniky v Slovinsku, keď doslova z posledných síl preťali cieľovú čiaru poslednej rýchlostnej skúšky s 0,2-sekundovým náskokom!

Skutočné dobrodružstvo zažili Vlasto s Miškou počas ich druhej účasti na Rally Železniky v slovinských kopcoch. Obhajcovia titulu Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) si zo Slovinska odniesli množstvo nezabudnuteľných zážitkov, a najmä najcennejšiu trofej. Najprv počasie a na záver haprujúca technika z nich vydolovali všetko, čo sa asi dalo. S pokazeným autom (Ford Fiesta R5 EVO) a takmer v plameňoch došli do cieľa s minimálnym náskokom pred konkurenciou.

Uroš Modlic;zel-4558.jpg

Vlastimil Majerčák: "Nešli sme do neznámenho prostredia, naše minuloročné skúsenosti nám určite pomohli. Niektoré naše rekordy sme oproti minulému roku ešte posunuli o 20 sekúnd. Do prvej nočnej skúšky nám zapršalo a v druhej nás prekvapila doslova prietrž mračien a hmla. Nejako sme to však ustáli a viedli sme priebežné poradie. Na druhý deň ráno hlásili slnečno a mysleli sme si, že asfalty obschnú. Zvolili sme preto sliky, no trať bola stále mokrá. Stratili sme tak veľa sekúnd a boli sme priebežne tretí. Mysleli sme si, že súťaž pre nás skončila. Napokon sme zatlačili a vyhrávali jednu skúšku za druhou. Pred poslednými dvomi skúškami sme mali náskok asi 18 sekúnd. V servise sme však zistili, že máme zlomené výfukové zvody a začal z nich unikať tlak. Nemali sme tak tlak ani v turbe, boli sme radi, že auto vôbec ide. Stratili sme nejaké sekundy a na záver sme sa potrebovali vyšplhať na kopec... V aute začalo dymiť a výfukové plyny prehrievali karosériu - išli priamo na ňu a rozkladali dokonca farbivo. Báli sme sa, že auto zhorí. Napokon som zariskoval, keďže som veril, že dole kopcom auto trochu schladíme. Vypol som súťažný režim, všetky ostré systémy a šiel na voľnobeh cez spojku a neutrál, kde to len šlo. V cieli sme vyhrali napokon o 0,2 sekundy! Mali sme veľké šťastie. Každý nám gratuloval, že sme došli do cieľa s pokazeným autom a dokonca nás až na cieľovú rampu sprevádzali požiarnici. Získali sme tak zaujímavé body a veľký zážitok."

Uroš Modlic;zel-5669.jpg

Ján Lipták, manažér tímu L Racing, dodáva: "Často spomínam športové šťastie, ktoré tentokrát pri našej posádke stálo spolu s anjelom strážnym. Veľmi nás teší ich víťazstvo v Slovinsku, nemalú zásluhu na tom majú samozrejme aj naši mechanici a partneri. Tento víkend náš tím bude reprezentovať na Pezinskej Babe v pretekoch do vrchu opäť Denis Pavlík a Věroslav Cvrček ml."

Vlasta s Miškou čaká najbližšie Rally Lubeník, neskôr si Vlasto vyskúša svoj domáci Dobšinský kopec v pretekoch do vrchu a ďalším podujatím FIA CEZ bude augustový Rzeszów v Poľsku.

Martin Trenkler/RPM

Uroš Modlic;zel-5719.jpg

Uroš Modlic;zel-1451.jpg

Uroš Modlic;zel-5783.jpg

l-racing-2017-03.jpgDiskusia k článku