Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

L Racing: Ako na húsenkovej dráhe

Monday, 20. 03. 2017 - 11:16, Martin Trenkler   

L Racing: Ako na húsenkovej dráhe

Posádky pretekárskeho tímu L Racing z Krásnohorského Podhradia si uplynulý víkend vyjazdili nové skúsenosti, a to hneď na dvoch frontoch. Vlastimil Majerčák a Michaela Vejačková odštartovali veľkú sezónu na rakúskej rally, zatiaľ čo Marek Špavelko a Emil Horniaček si pri Košiciach vyskúšali, ako chutí smola...

82 štartujúcich a až 58 klasifikovaných posádok sa počas uplynulého víkendu potýkalo s veľmi špecifickými nástrahami Rebenland Rallye v južnom Rakúsku. Horský terén a jedinečný charakter tratí zvládli pochopiteľne najlepšie skúsení miestni matadori. Pre ostatných to bola jedinečná príležitosť vyskúšať si rýchlostné skúšky, ktorých charakter sa nepodobá na nič, čo poznáme v našich končinách.

img-1109.jpg

Nič podobné predtým nezažili ani Vlasto Majerčák s Miškou Vejačkovou na Forde Fiesta R5 EVO. Ich podrobný rozpis stratil do istej miery svoj význam v momente, keď zbadali značne neštandardnú vyjazdenú stopu po predošlých autách - miestnych borcoch...

Vlastimil Majerčák: "Konkurencia bola mimoriadne silná, napokon tu štartovalo množstvo vozidiel R5, ale aj silnejšie WRC a skúsení domáci majstri. Tí nám ostatným - štartujúcim tu po prvýkrát, pripravili doslova prekvapenie v podobe veľmi odvážnej vyjazdenej stopy; na týchto tratiach sa "reže" aj na dve šírky auta a schádza sa pritom hlboko pod úroveň cesty. Je to ako na húsenkovej dráhe - opierate sa o svah a dúfate, že stĺp vedľa cesty nešuchnete strechou auta... Náš rozpis sa teda dramaticky menil podľa vyjazdenej stopy. Tlačili sme do tej miery, ako sme si verili a postupne sme prichádzali na to, ako sa opierať zo svahu na svah pri "rezaní" zákrut. Auto fungovalo dobre, zlyhávali len brzdy vďaka dlhým zjazdom do údolí. Mechanici však odviedli dobrú prácu, za čo im ďakujeme. Lepšiu prípravu pred domácou Rally Rožňava sme si ani nemohli priať."

img-1111.jpg

Podľa výsledkovej listiny skončili Vlasto s Miškou na skvelom 9. mieste a 7. v triede 1, pričom si 2. miestom v rámci Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) pripísali cenné body k obhajobe minuloročného titulu.

img-1108.jpg

Na opačnom konci "starej monarchie" pri Košiciach zvádzal ďalší jazdec L Racing Marek Špavelko boje o titul v zimnom pohári BPM Motorsport Cup 2017, počas R5+ Cassovia Rally. Žiaľ, jeho ťaženie napokon prerušila porucha na zadnom diferenciáli Mitsubishi Lancer EVO VI. Súťaž, ako aj pomyselný "titul" však vyhral nový jazdec pod vlajkou L Racing Styllex - Martin Koči na Škode Fabia R5.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing, dodáva: "Neobyčajný charakter Rebenland Rallye zvládli Vlasto s Miškou výborne a pevne verím, že sú tak dobre rozjazdení pred štartom slovenskej sezóny. Marekovi v Košiciach neprialo šťastie, ktoré človek k úspechu určite potrebuje. Technické problémy sú však prirodzenou súčasťou motoristického športu. Teraz je potrebné sústrediť sa na nastávajúce Majstrovstvá Slovenska budúci víkend v Rožňave."

Martin Trenkler/RPM

Tibor Szabosi;c30i1928-3.jpg

l-racing-2017-03.jpgDiskusia k článku