Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

KL Racing, Kuko a Ciro v hustopečských vinohradoch

Wednesday, 14. 06. 2017 - 09:43, Public relations   

KL Racing, Kuko a Ciro v hustopečských vinohradoch

Kolotoč slovenských majstrovstiev v rally sa po trojici podujatí konaných na domácej pôde presúva na Moravu. Práve tu, v Hustopečiach, odštartuje jeho štvrté kolo.

Tibor Szabosi;c30i7635-6.jpg

Na štarte rovnako ako na predchádzajúcich troch kolách nebude chýbať ani slovenský KL Racing Rally Team s dvojicou posádok. Obe už toto podujatie v minulom roku absolvovali, čiže presne vedia čo ich medzi moravskými vinicami čaká.

Tibor Szabosi;c30i0413-3.jpg

S Fordom Fiesta R5 už tradične vo farbách KL Racing Rally Teamu vyštartuje skúsená posádka Tomáš Kukučka - Peter Vejačka. V minulom roku, pri svojej hustopečskej premiére s vozidlom Škoda Fabia R5 Kuko s Vejom bojovali dobre, pričom ešte pred posledným servisom im v slovenskom poradí patrila šiesta priečka.

Tibor Szabosi;c30i7810-3.jpg

Posledná sekcia súťaže sa im však stala osudná, keď po menšom výlete mimo trať zaznamenali časovú stratu a navyše pri dojazde pred cieľovú rampu ich vozidlo dokonca začalo horieť. Výsledkom bola desiata priečka absolútne medzi Slovákmi a piata priečka medzi vozidlami zaradenými do triedy 2.

Tibor Szabosi;asf-7189-1.jpg

„Súťaž na ktorej vám doslova horí pod zadkom sa nedá zabudnúť. Mali sme iba jediné šťastie, že poškodený obal výfuku začal horieť až pred cieľovou rampou kde sme mali poruke hneď niekoľko hasiacich prístrojov. Ak by sa to bolo stalo niekde na prejazde, asi by sme sa iba pozerali ako auto zhorí. Dúfam, že v tomto roku už nič také podobné nezažijeme a podarí sa nám okrem dojazdu až na cieľovú rampu pozbierať aj poriadny kopec bodov do priebežného poradia šampionátu," zaspomínal na minuloročnú Rally Hustopeče Tomáš Kukučka.

Martin Paľov;ik8a2671-1.jpg

Druhá posádka KL Racing Rally Teamu v ktorej za volantom súťažného Renaultu Clio sedí Pavol Cireň prichádza s jednou novinkou. Tou je postava spolujazdca, kde sa vedľa Cira premiérovo predstaví Marcel Hranka.

Tibor Szabosi;c30i8075-2.jpg

„Verím tomu, že spoločne sa nám bude dariť. Síce sme ešte spolu žiadnu súťaž nešli, no poznáme sa dosť dlho na to, aby sme obaja vedeli čo od seba môžeme očakávať. Trate v Hustopečiach sú super, prejazdy vinicami sa mi neskutočne páčia. Rýchlostné skúšky sú nádherné, ale aj poriadne zradné a ťažké. Navyše je tu perfektná organizácia a množstvo divákov. Už sa teším na štart," doplnil Pavol Cireň.

Tibor Szabosi;asf-7302.jpg

Organizátor XIII. Agrotec Petronas Synthium Rally Hustopeče 2017 pre súťažiacich pripravil dvojdňovú súťaž o celkovej dĺžke viac ako 350 kilometrov, v ktorých je už započítaných aj 150 ostrých kilometrov. Tie sú rozdelené do 12 meraných úsekov. Tie absolvujú súťažiaci presne na polovicu, šesť v piatok a šesť v sobotu. Súťaž štartuje v piatok o 19:00 hodine a cieľ je plánovaný na sobotu na 16:34 hodinu.

Michal Bobko;dsc9069.jpg

KL Racing team, M. Majláth

kl-racing-2017.jpgDiskusia k článku