Home  »  Okruhy

Kisiel vyhrál i druhý závod, na titul to však nestačilo

Monday, 17. 09. 2012 - 11:26, Daniel Mandzi

Jeden jediný bod, přesněji neudržení nejrychlejšího závodního kola ve druhém závodě na Oscherslebenu, připravilo Jana Kisiela (Sky Poland) o celkové vítězství ve druhém ročníku Renault Clio Cupu Bohemia. Kisiel sice vyhrál čtyři poslední závody, včetně toho posledního na Oscherslebenu, nicméně ani to nestačilo na německého závodníka Marca-Uwe von Niesevanda, který tak uhájil svůj náskok z první poloviny sezóny až do samotného závěru.

Drama jak má být
Karty byly před posledním závodem rozdány jasně. Kisiel potřeboval pro zisk titulu vyhrát a von Niesewand nesměl dojet lépe než pátý. Polský jezdec by vyhrál i za předpokladu, že by von Niesewand dojel čtvrtý, ale v tom případě by potřeboval ještě jeden bod za nejrychlejší kolo v závodě a ten mu také pár kol před cílem patřil. V samotném závěru závodu jej však o něj připravil Pascal Eberle, který závod dokončil na druhém místě se ztrátou 0,246s za Janem Kisielem. Eberle tak aniž by o tom tušil, rozhodnul o vítězi celého šampionátu.

Skvělé třetí místo na závěr sezóny vybojoval český závodník Tomáš Pekař, který až do poloviny závodu vévodil celému poli jezdců. Jako pátý byl v cíli závodu klasifikován Dennis Eckel, za kterým se ve výsledkové listině seřadili Andreas Stucki, Mathias Schlaeppi, Daniel Hadorn, Reto Wuest a desítku nejrychlejších uzavřel před více než 100.000 diváky Wojciech Giermazik.

Zástupce promotéra seriálu pan Josef Křenek, zhodnotil právě skončenou sezónu slovy: "Je krátce po sezóně, ale již nyní můžeme vše hodnotit velice kladně. Clio Cup Bohemia byl ve svém druhém roce součástí závodních víkendů DTM, FIA GT, EP tahačů, VLN, v jejichž průběhu potvrdil, že se zcela právem může řadit k nejprestižnějším evropským závodním sériím. Třináct letošních závodů shlédlo více než 600.000 diváků. Šlo o závody, které byli plné dramatických momentů a soubojů kolo na kolo a přitom vše probíhalo velice férově a čistě. To jenom potvrzuje vysokou kvalitu a sportovní úroveň. Nyní nás čeká "zimní přestávka", nicméně přípravy na sezónu 2013 jsou již dávno v plném proudu. Věřím, že i v příštím roce udržíme nastavenou laťku a diváci si tak budou moci z okruhů odnést jen ty nejlepší zážitky."

Výsledky 2. závodu | Motorsport Arena Oschersleben
Jan Kisiel - 18 kol, Pascal Eberle +0.246, Tomas Pekar +2.661, Marc-Uwe von Niesewand +15.228, Dennis Eckl +16.132, Andreas Stucki +16.995, Mathias Schlaeppi +17.894, Daniel Hadorn +18.854, Reto Wuest +19.153, Wojciech Giermaziak +22.504, Pjotr Wojcik +24.750, Peter Conradin Schreiber +34.601, Adam Rzepecki +34.834, Maciej Ostoja-Chyzynski +41.257, Steffen Larsen +43.308, Sebastian Steibel +50.941, Marek Bolek Rzepecki +51.653, Daniel Nyffeler +57.005, Carol Wittke +1:02.026, Robert Kisiel +1:05.630, Lukas Uxa +1:09.622, Manuel Rubow +1:14.495

Konečné pořadí sezóny 2012:

1. Marc-Uwe von Niesewand - 265b
 2. Jan Kisiel - 264b
 3. Daniel Hadorn - 186b
 4. Tomáš Pekař - 174b
 5. Dino Calcim - 172b

Renault Clio Cup Bohemia podle předběžného kalendáře zavítá v sezóně 2013 na tyto okruhy: