Jezdci Křenek Motorsport ovládli rakouský formulový šampionát

Wednesday, 10. 04. 2013 - 09:39, Martin Trenkler

Na německém Hockenheimringu se o prvním dubnovém víkendu konal první mezinárodní závodní víkend letošní sezóny, nazvaný "Hockenheim-Auftakt". Součástí tohoto víkendu byly také dva formulové závody rakouského formulového šampionátu, za jehož organizací stojí rakouský matador Franz Wöss. Do dvou nedělních závodů premiérově zasáhli také jezdci týmu Křenek Motorsport, Gabriela Jílková a Christian Malchárek.

Oba jezdci startovali s monoposty Formule Renault 2.0 a jejich výsledky se tak započítávaly do hodnocení kategorie Remus Formel Renault 2.0 Pokal.

V průběhu celého víkendu nenašlo československé duo jediného přemožitele a s přehledem ovládlo jak sobotní kvalifikace, tak oba nedělní závody.

V nich byl v obou případech úspěšnější slovenský pilot Christian Malchárek, který tak úspěšně poprvé naostro vyzkoušel novou, v pořadí již třetí, generaci Formule Renault. Gabriela Jílková v obou závodech vybojovala dvě druhá místa s minimálním odstupem na svého týmového kolegu.

Díky těmto výsledkům, odjíždí z Hockenheimringu Christian Malchárek s 50ti body v roli leadera tabulky průběžného hodnoceni. Gabriela Jílková je s 36ti body na druhém místě a třetí je švýcarský závodník Manuel Amweg (30b).

Christian Malchárek: „Uplynulý víkend jsem poprvé vyzkoušel novou Formuli Renault 2.0 na německém Hockehnheimu. Z důvodu propustnosti tratě již nebylo volné místo v seriálu NEC a tak jsem přivítal možnost účastnit se závodů rakouského mistrovství. Za výsledky kterých se nám podařilo dosáhnout jsem pochopitelně velice rád, nicméně více než tyto výsledky byly důležitější zajeté časy, které byly srovnatelné s jezdci ze seriálu NEC. Tyto časy odpovídají středu pole a to mě těší ze všeho nejvíce. Nyní mě čekají testy NECu na Nürburgringu, kde se již v příštím týdnu naostro zúčastním závodního víkendu NECu. "

Gabriela Jílková: „S výsledky prvního víkendu sezóny jsem spokojená. Na rozdíl od Christiana jsem před tímto víkendem na této trati netestovala, i přesto se mi však dařilo držet se na konkurenceschopné úrovni. V první kvalifikaci jsem zajela čas o necelou polovinu vteřiny rychlejší, ve druhé kvalifikaci naopak Christian i díky dvěma novým pneumatikám porazil mě, byť rozdílem 0,098s. V prvním závodě se mi po startu podařilo postoupit ze šestého místa na čtvrté, v mé kategorii to přitom znamenalo vedení. Bohužel, při předjíždění jednoho z jezdců o kolo zpět se přede mě dostal Christian, takže jsem nakonec skončila druhá. Ve druhém závodě si Christian v úvodu vyjel malý náskok, ten se mi ale postupně podařilo smazat. V závěru jsme spolu svedli několik pěkných soubojů, nakonec z toho bylo opět druhé místo."