Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

IX. Rally Lubeník na troch tratiach

Tuesday, 11. 07. 2017 - 18:52, Public relations   

IX. Rally Lubeník na troch tratiach

Už tento týždeň sa v Lubeníku koná piate podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally. Organizátori pripravili jednoetapovú súťaž rozdelenú do troch sekcií s deviatimi rýchlostnými skúškami.

 

Tibor Szabosi;gh7p3769-4.jpg

V piatok a v sobotu 14.-15. júla sa v Lubeníku a okolí uskutoční deviaty ročník Rally Lubeník. Časový harmonogram súťaže rozdelili organizátori do dvoch, resp. do troch dní. Súťažné posádky sa už vo štvrtok od 12. hodiny budú môcť zastaviť na riaditeľstve, kde sa zaregistrujú, vyzdvihnú si itinerár a odštartujú ohliadku trate. V piatok medzi 8:00 až 15:00 hod. je naplánované administratívne preberanie a spolu s ním v čase 8:30 až 15:30 hod. aj technické preberanie. Od 18:30 hod. sa pred Bowling Jahoda uskutoční slávnostný štart súťaže.

Martin Paľov;ik8a0042.jpg

Na sobotu je pripravených deväť rýchlostných skúšok. Prvá z nich, RS 1,4,7 Hlinka odštartuje o 8:13 hod. Rýchlostná skúška je dlhá 8,8 km a štartuje už tradične blízko servisného parkoviska, za Slovmag Lubeník a jej cieľ sa nachádza na vrchu Železníka. Najviac divákov sa zrejme opäť stretne pri spomaľovacom retardéry okolo stĺpa, len pár metrov po štarte. Práve na toto miesto je aj najjednoduchší a najlepší prístup divákov. Rýchlostná skúška bude navyše ozvučená a komentovaná moderátorom.

Tibor Szabosi;c30i8049-1.jpg

Krátkym prejazdom obcou Rákoš sa posádky presunú aj na štart RS 2,5,8 Rákoš. Technická trať štartuje na konci tejto obce a jej cieľ je 500 metrov za obcou Nandraž, v ktorej sa nachádza spomalenie so zachádzkou okolo kostola. Táto rýchlostná skúška dlhá 4,51 km nie je odporúčaná pre divákov, pretože parkovanie bude možné až vo väčšej vzdialenosti od RS.

Tibor Szabosi;c30i8115-1.jpg

Treťou skúškou bude tradičná RS 3,6,9 Chvalová dlhá 16,69 km, ktorá povedie od obce Chvalová ku obci Budikovany vzdialenej 300 metrov od vodnej nádrže Teplý vrch. Rýchlostná skúška je náročná, v prvej polovici plná horizontov a v druhej polovici so stúpaním a náročným klesaním k nádrži. Najznámejší je na nej tzv. mediajump do obce Rybník. Pre divákov sa odporúča séria horizontov s ľavou zákrutou, približne 1,2 km od štartu, tiež séria „esíčok" 500 metrov pred cieľom alebo spomínaná obec Rybník.

Martin Paľov;ik8a0360.jpg

Súťažné posádky Slovenského rally pohára absolvujú po tri prejazdy RS Hlinka a RS Rákoš, ktoré spolu tvoria necelých 40 meraných kilometrov. Štartovať budú o 9:13 hod., po súťažnom poli Majstrovstiev Slovenska, ale keďže RS Chvalová vynechávajú, na cieľovú rampu prídu tesne pred ním.

Tibor Szabosi;gh7p4001-6.jpg

Cieľ rally spojený s odovzdávaním cien je naplánovaný na 17:15 hod. opäť pred Bowlingom Jahoda. Na súťaž sa prihlásilo 44 súťažných posádok, a preto veríme, že o zaujímavé momenty nebude núdza.

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník IX. Rally LubeníkDiskusia k článku