Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

Historický úspech: majstrom Slovenska aj Poľska (PAV) je Igor Drotár!

Monday, 26. 09. 2016 - 20:40, Public relations   

Historický úspech: majstrom Slovenska aj Poľska (PAV) je Igor Drotár!

Prešovský automobilový pretekár Igor Drotár sa uplynulý víkend stal skutočnou legendou: vo svojich 62 rokoch získal absolútny titul majstra Slovenska, ako aj Poľska v pretekoch automobilov do vrchu (PAV).

Drotár v nedeľu zvíťazil na posledných pretekoch sezóny v poľskej Korczyne (Wyścig Górski Prządki). Tieto posledné body priniesli slovenskému pretekárovi národné tituly majstra Slovenska a Poľska. Po úspechu roku 2014 je to Drotárov druhý slovenský titul a prvý poľský. V dlhej histórii poľského šampionátu sa stal vôbec prvým cudzincom, ktorý získal tento titul.

Tibor Szabosi;gh7p1427-2.jpg

Prešovčan sa tak zapísal aj do histórie poľského automobilového športu. Víťazstvo v Korczyne si vyjazdil na Škode Fabia DTRi. Auto pracuje s motorom WRC, prerobeným na max. výkon približne 650 konských síl. K historickému úspechu sa Drotár vyjadril: "Som nadšený a hrdý, že som si v tvrdej konkurencii vyjazdil takýto veľký úspech. Ako skonštatovala poľská tlač - možno ešte nejaký cudzinec získa v budúcnosti poľský titul, no určite nie v takomto veku. Podarilo sa mi suverénne vyhrať, čím som si potvrdil oba národné tituly. Ďakujem tímu Profiko za skvelé auto a samozrejme všetkým partnerom za dôveru a podporu. Najlepším poľským pretekárom sa stal Slovák, čo je milý paradox. Určite však nekončím a teším sa už teraz na budúce úspechy."

Tibor Szabosi;c30i6638-1.jpg

Igor Drotár si po prvýkrát sadol do pretekárskeho vozidla ešte v roku 1973, pretekal prevažne v národných a federálnych šampionátoch Československa v rally. Odvtedy okrem mnohých víťazstiev získal tiež titul majstra Slovenska v rally (1997) a pretekov do vrchu (2014).

"Pretekanie ma teší, nemám dôvod poľaviť a preto už teraz plánujem ďalšiu sezónu v rally a na kopcoch, 44 rokov od svojho debutu v tomto fascinujúcom športe," dodáva Igor Drotár.

Druhé miesto v slovenskom kopcovom šampionáte (MSR PAV) patrí Čechovi Věroslavovi Cvrčekovi ml. (Škoda Fabia RS2000) a tretie Slovákovi Jánovi Miloňovi (Škoda Fabia WRC).

Tibor Szabosi;gh7p0718-6.jpg

Tibor Szabosi;gh7p0409-4.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri
Slovakiaringwww.dovrchu.czDuEnHomola MotorsportRichard Gonda