Home  »  Okruhy

ESET V4 Cup na Slovakia Ringu

Monday, 26. 08. 2013 - 21:23, Martin Trenkler

Rosina a Horňák sobotňajšími víťazmi šprintov

Len týždeň po pretekoch FIA GT Series na Slovakia Ringu vzal Štefan Rosina to isté Lamborghini Gallardo aj na Veľkú cenu Slovenskej republiky preteky cestných automobilov na okruhu. Hneď prvý šprint v sobotu na 10 kôl vyhral a to pred Mirom Konôpkom (Saleen S7, tím ARC Bratislava) a Antonínom Herbeckom (Pagani Zonda, tím Rock Media). Za nimi nasledovali Attila Bárta (BMW Alpina B6, tím Racing Trevor), Piotr Krawczyk (Mercedes SLS GT3, tím Premium Motorsport) a Patrik Tkáč (Ferrari 458 Italia, tím Dino&Co Racing Team by MenX).

Prvých šesť miest tak zaplnili šiesti jazdci zo šiestich rozdielnych tímov a so šiestimi odlišnými vozidlami.

Triedu do 3 500 cm3 ovládli Robert Šenkýř a Samuel Sládečka (BMW M3 GTR, tím Šenkýř Motorsport), pred Danielom Skalickým (BMW M3 GTR, tím Duck Racing).

Neuveriteľných 40 vozidiel doslova zahltilo štartový rošt pretekov divízie ESET Šprint do 2 000 cm3. Domáci Miro Horňák (Škoda Fabia Sedan, tím CP Motorsport) však zužitkoval svoje šance najlepšie a s tesným odstupom 0,180 s zvíťazil pred Petrom Mandelíkom (Lotus, tím KT Motorsport) a Julom Končekom (Vauxhall Vectra). Najrýchlejšie kolá si pripísali Štefan Rosina (2:02,334), Daniel Skalický (2:13,352) a Petr Mandelík (2:18,702).

O víťazovi vytrvalosti rozhodlo 0,216 s!

Neuveriteľne napínavé predstavenie predviedli jazdci Ferrari 458 Italia - Andy Studenič s Michaelom Vorbom počas sobotňajších pretekov Endurance; v cieli ich po dvoch hodinách pretekania delilo len 0,216 s! Za volantom pritom vystriedali kolegov Patrika Tkáča (Studenič) a Ľuba Jakubíka (Vorba). Studenič napokon vyhral 55-kôl trvajúce preteky. Bronzovú trofej si vyjazdilo rodinné duo otec a syn Miro a Maťo Konôpkovci (Porsche 997 RSR, tím ARC Bratislava). Štvrtí skončili Peter Vančo s Tomášom Kukučkom (Ferrari 458, tím Dino&Co).

Šiesti v cieli, no prví v triede do 3 500 cm3 boli Daniel Skalický s Lumírom Firlom (BMW M3, tím Duck Racing). Druhí v tejto triede boli Marcel Kusín/Peter Válek (BMW M3, tím K&K Racing Válek Autosport) a tretí Milan Valášek/Zbyněk Buchta (Ginetta G50, tím Racing ADS).
V triede do 2 000 cm3 vyhrali Petr Mandelík a Petr Levíček (tím KT Motorsport) pred Marekom Rzepeckim a Maciejom Pietrzakom (tím Basenhurt A&T Racing Team). Divízia 5 patrila Rakúšanom Willymu Gruberovi s Jurgenovi Gullertovi (vozidlo Radical SR3).

Monopostom dominovali Grünigen a Trnka

Christoph von Grünigen vyhral prvé preteky formúl, čím zavŕšil hattrick dvojnásobného víťazstva z predchádzajúceho víkendu v Moste. Za ním nasledoval Christopher Höher (Dallara 305, tím Franz Wöss Racing) a tretí David Freiburghaus (tím SBM Motorsport). Petr Trnka (Gloria C8F, tím AMK ECCE Homo Petr Trnka) zase vybojoval víťazstvo v Divízii 3. Víťaz kvalifikácie Tomáš Chabr (tím Chabr Motorsport) si tak prišiel po striebro a tímový kolega Jaroslav Pospíšil po bronz.

Druhý šprint pre Vorbu

Až 180 pretekárov prišlo na Slovakia Ring pretekať na tradičnú Veľkú cenu SR. Nedeľňajšie šprintové preteky na 10 kôl vyhral po veľkom súboji so Štefanom Rosinom Michael Vorba (Ferrari 458 Italia, tím RPD Racing). O 0,802 s neskôr preťal cieľovú čiaru práve Rosina, nasledovaný Dennisom Waszekom (Ferrari F430 GT3, tím Flex Motorsport), s odstupom 0,755 s od Rosinu.

Štvrté a piate miesta padli do rúk ďalším favoritom - Andymu Studeničovi a Mirovi Konôpkovi.

Robert Šenkýř pre zmenu vyhral triedu do 3 500 cm3. Na pódium ho doprevadili druhý Bartosz Palusko (AVTEK PSS Racing Team) a tretí Daniel Skalický (Duck Racing).

ESET Šprint do 2 000 cm3 vyhral Petr Mandelík (Lotus, KT Motorsport), pred maďarskou dvojicou Gabor Tim (Suzuki Ignis, tím Apex Racing Media) a Gyorgy Lekeny (Lotus Exige, tím GFS Oxxo Energy Team). Najrýchlejšie kolá vo svojich triedach zaznamenali Andrej Studenič (2:01,945), Robert Šenkýř (2:13,815) a Petr Mandelík (2:18,767).

Daždivé víťazstvo von Grünigena

Sobotňajší triumf zopakoval Christoph von Grünigen aj v nedeľu. Tentokrát však vo výdatnom daždi. V cieli ho delilo od druhého Christophera Höhera len 1,014s. Výkonnostne slabšiu Divíziu 3 vyhral absolútne tretí muž pretekov Petr Trnka (tím AMK ECCE Homo) pred Antonínom Susom (tím Fras Motorsport) a tretím Tomášom Chabrom (tím Chabr Motorsport). Najrýchlejšie kolá zaznamenali Christoph von Grünigen (2:07,244) a Tomáš Chabr (2:12,991).