ESET 6 Hours Final Race – Slovakiaring

Monday, 24. 10. 2011 - 19:44, Daniel Mandzi

Za krásneho slnečného počasia sa na okruhu Slovakiaring uskutočnili posledné vytrvalostné preteky v tejto sezóne -  ESET 6-hodinovka. V štartovnom poli sa zišlo nie veľmi početné, ale kvalitné medzinárodné štartovné pole, v ktorom bolo 6 vozidiel Porsche, Ferrari, BMW Alpina, Dodge Viper a jazdci zo 7 krajín.

V tréningu  prvé miesto vyjazdil team Topcar Machánek  na Porsche 997 RSR pred BMW 6 Alpina teamu usporiadateľského teamu Trevor Racing . Tretí bol Dodge Viper GT3 rakúskeho teamu GRT Grasser. V tréningu mal ťažkú haváriu jazdec Štefan Csányi  na Porsche RS. Jazdec bol nezranený, ale auto bolo na odpis a do pretekov posádka nenastúpila.

Úvod pretekov sa niesol v súboji  dvoch najrýchlejších aut z tréningu, ktoré sa striedali vo vedení. Dodge Viper mal kolíziu so zvodidlami ešte počas prvej hodiny a napriek oprave a snahe tímu musel z pretekov odstúpiť . Po štyroch hodinách sa u vedúcich vozidiel vyskytli technické problémy - na BMW sa zlomila polooos a Machánkovo Porsche malo problém s prešmykujúcou spojkou. Do vedenia sa dostala výborne jazdiaca  taliansko-poľská posádka  Scarpaccio-Stanco tímu Fuchs Star Motoracing na Ferrari F 430 GT3.Na druhé miesto sa dostal tím ARC Bratislava, ktorý štartoval  na Porsche 997 cup v triede D4  -3500 cm3 a v takomto poradí vozidlá aj prešli cieľom. Víťazov  potešili nielen pekné poháre, ale aj Prize Money (odmena za umiestnenie), ktoré sa u nás málokedy dostáva, keď napr. víťazná posádka dostala aj šek na 6.500 eur. V budúcnosti  organizátor uvažuje o dvojročnej periodicite pretekov, ktoré by sa mohli striedať so 6-hodinovými pretekmi  Epilog v Brne.

Poradie celkové:

1.Scarpaccio/Stanco Ferrari F430 GT3 Fuchs Star Motoracing
2.Konôpka/Konôpka jr./Slomian Porsche 997 cup ARC Bratislava
3.Machánek/Rosina/Rácz Porsche 911 GT3 RSR Topcar Machanek
4.Schmitter/Pfefferkorn/Peham Porsche 997 cupS G-Private Racing
5.Bárta/Zsigo/Rosina BMW 6 Alpina Trevor Racing

Triedu D4 +3500 cm3 vyhrali Scarpaccio/Stanco Ferrari F430 GT3 Fuchs Star Motoracing
Triedu D4 -3500 cm3 vyhrali Konôpka Miro/Konôpka Maťo/Slomian Porsche 997cup ARC Bratislava
Triedu D4 -2000 cm3 vyhrala maďarská posádka Levai/Major/Burkus Lotus Exige GFS Motorsport