Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Drotár v ďalšej sezóne s novou technikou

Tuesday, 13. 12. 2016 - 10:29, Martin Trenkler   

Drotár v ďalšej sezóne s novou technikou

Uplynulú sobotu sa automobilový pretekár Igor Drotár so spolujazdcom Vladom Bánocim posadili po poslednýkrát do starej, vernej Škody Fabie WRC. Na mikulášskej rally v Slušoviciach si tak povedali s legendárnym autom svoje definitívne zbohom.

Dvojica Drotár/Bánoci súťažila na tejto Fabii celkovo 5 sezón (2010-11, 2013-14, 2016). V ďalšom roku sa Igor posadí do nového auta, no ostáva verný českej značke: Škoda Fabia R5 bude pre neho pripravená už v januári počas niekoľkodielneho Winter Cupu. Prevádzkovateľ auta je košický špecialista MM Rally Team. Ten je zároveň aktuálnym majstrom Slovenska v rally. Prešovský veterán si tak naďalej bude merať sily s mladou rýchlou konkurenciou, no v modernom stroji.

Tibor Szabosi;c30i1507-2.jpg

Igor Drotár: "Na mikulášskej rally v Slušoviciach sme dostali veľa darčekov - v podobe dobrej konkurencie na skvelých autách. Počasie bolo typické sychravé, no športová stránka jedinečná, so skvelou atmosférou a vytrvalými divákmi. Okruh plus jedna klasická skúška prebiehali skvele, bez zdržania. Boli sme napokon "dvakrát prví", čiže 11... Chýbalo nám správne obutie, no auto fungovalo výborne a rozlúčili sme sa s ním dôstojne. Dokonca som ho na záver objal a vybozkal. Bola to naša posledná spoločná súťaž. Novú sezónu začnem na novom aute a môžem konečne prezradiť, že pôjde o modernú Škodu Fabia R5 z dielne MM Rally Team. Veľmi sa už na to teším. Tento víkend idem do Varšavy na vyhlásenie poľských majstrov, kde si prevezmem trofej absolútneho majstra Poľska v pretekoch automobilov do vrchu. Potom nasleduje zaslúžený vianočný oddych a to až do januára, kedy si nové auto vyskúšam v zimnom rally pohári," dodáva Igor.

Martin Trenkler/RPM

Tibor Szabosi;lr8a1049.jpgDiskusia k článku