Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Ak vás článok zaujal, upozornite naň svojich známych. Vypíšte údaje a odošlite.

DeutschMann® Rallye Trebišov v meste s bohatou históriou

Wednesday, 02. 08. 2017 - 21:32, Public relations   

DeutschMann® Rallye Trebišov v meste s bohatou históriou

Mesto Trebišov sa počas prvého septembrového víkendu premiérovo stane centrom diania automobilovej súťaže. Jeho ulice i okolie zaplnia pretekárske špeciály, ktoré odštartujú na DeutschMann® Rallye Trebišov. Predstavme si toto mesto.

 

Tibor Szabosi;c30i8834.jpg

Históriu mesta Trebišov možno dokumentovať už od mladšej doby kamennej. Najstaršia písomná zmienka o meste je z roku 1254 v súvislosti s nížinným vodným hradom Parič, ktorého obnovená ruina sa nachádza v mestskom parku v Trebišove. V stredoveku bolo mesto centrom tohto poľnohospodárskeho kraja. Dominantou Trebišova je barokovo-klasicistický trojkrídlový kaštieľ, ktorý nechal v poslednej štvrtine 18. storočia postaviť gróf Imrich Csáky a ktorý bol v 19. storočí prestavaný Andrássyovcami. V súčasnosti je budova kaštieľa sídlom Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove, v ktorej si návštevníci môžu pozrieť Expozíciu tokajského vinohradníctva a vinárstva, Expozíciu ľudovej drevorezby a plastiky vrátane Expozície poľovníctva a ochrany zvery, Ľudové odievanie na južnom Zemplíne, Tradičné remeslá, Vývoj mlatby, Parnú a oraciu súpravu a na záver Poľnohospodárske stroje a mechanizmy.

Tibor Szabosi;c30i9052-5.jpg

Mesto Trebišov sa nachádza v juhovýchodnom cípe východného Slovenska, neďaleko hraníc s Maďarskom (20 km) a Ukrajinou (50 km). Je centrom južného Zemplína a rozprestiera sa na úrodnej Východoslovenskej rovine. Súčasný Trebišov je okresným mestom, v ktorom sídlia správne, súdne, školské a kultúrne inštitúcie. Počet obyvateľov je 23 437. Mesto leží v nadmorskej výške 109 metrov nad morom.

Tibor Szabosi;c30i8673-5.jpg

Blízke okolie mesta neposkytuje vhodné cesty pre trate rally, preto organizátori museli presunúť športové dianie do neďalekých vrchov. Trať premiérovej DeutschMann® Rallye Trebišov bude dlhá 279,9 kilometrov, z ktorých 91,5 kilometrov bude rozdelených do šiestich rýchlostných skúšok na dvoch tratiach RS 1, 3, 5 Milič a RS 2, 4, 6 Bogota.

Tibor Szabosi;c30i9085-2.jpg

Generálnym reklamným partnerom DeutschMann® Rallye Trebišov je slovenská špedičná spoločnosť DeutschMann so sídlom v Trebišove a s dcérskymi spoločnosťami v Žiline, v Chorvátsku a v Dubaji. Hlavnou činnosťou firmy je zabezpečovanie prepravy tovaru cestnou dopravou po celom svete. Špecializuje sa na expresné transporty najmä pre automobilový priemysel s termínom dodávky do 24 hodín.

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník DeutschMann® Rallye Trebišov

Tibor Szabosi;c30i7377-5.jpgDiskusia k článku