Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Červené mravce odštartujú sezónu na Valašskej rally

Monday, 20. 03. 2017 - 18:12, Public relations   

Červené mravce odštartujú sezónu na Valašskej rally

Po päťročnej prestávke otvorí Majstrovstvá Českej republiky v rally JANČA - 36. Valašská rally. Na štart tejto obľúbenej dvojetapovej súťaže sa koncom marca postaví aj slovenský ČERVENÉ MRAVCE rally team.

 

Tibor Szabosi;c30i3541-1.jpg

Zimná prestávka sa chýli ku svojmu koncu, o čom svedčí aj intenzívna príprava súťažných tímov. Na novú sezónu sa teší aj ČERVENÉ MRAVCE rally team, ktorý ju odštartuje na českej pôde a to na JANČA - 36. Valašskej rally. Za volantom sa predstaví Košičan Richard Pravda, ktorého bude tým správnym smerom navigovať český spolujazdec Lukáš Říha. Posádka odštartuje na tímovom Mitsubishi Lancer Evo IX, ktorý po celú zimu usilovne pripravovali a to po technickej i dizajnovej stránke, takže fanúšikovia sa majú na čo tešiť.

Tibor Szabosi;gh7p0611-6.jpg

Jednou z úloh tímu bude aj prezentácia značky VP Racing Fuels, keďže spoločnosť oils4cars s.r.o., ktorá je jedným z hlavných partnerov tímu, sa stala vďaka tomuto partnerstvu autorizovaným distribútorom pretekárskych palív VP Racing Fuels pre Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko a Rakúsko.

Martin Paľov;ik8a5243.jpg

„S americkými partnermi sme našli spoločnú víziu a predstavu o tom, akým spôsobom by sa mala táto značka v regióne prezentovať. Vlajkovou loďou sortimentu je produkt R5 - vysoko kvalitné pretekárske palivo obohatené kyslíkom, vyvinuté v spolupráci s M-Sport, určené pre preplňované aj atmosférické motory. R5 poskytuje významné zvýšenie výkonu a krútiaceho momentu v porovnaní s inými pretekárskymi palivami s rovnakým oktánovým číslom. Spĺňa predpisy FIA, čo z neho robí špičkové palivo pre akékoľvek rally auto. Využitie maximálneho potenciálu paliva je už iba otázkou správneho naladenia motora", prezradil o tomto palive Richard Pravda.

Cieľom posádky na prvom českom majstráku bude absolvovať celú súťažnú trať, otestovať novú techniku a nazbierať čo najviac „ostrých" kilometrov.

Tibor Szabosi;c30i3421-1.jpg

JANČA - 36.Valašská rally sa uskutoční 24. - 26. marca 2017. Posádky v prvý súťažný deň absolvujú šesť rýchlostných skúšok a v druhý súťažný deň ďalších šesť rýchlostných skúšok. Celková dĺžka meranej trate je 150,56 kilometrov.

Zdenka TamášováDiskusia k článku