Home  »  Rally  »  WRC

73rd PZM Rally Poland 2016 - Víťazí Andreas Mikkelsen

Monday, 04. 07. 2016 - 09:50, Martin Paľov

Z Talianska sa šampionát majstrovstiev sveta v rally presúva do susedného Poľska kde v dátume 30.6. - 3.7.2016 odštartuje 73rd PZM Rally Poland.

Oficiálne stránky

Priebežné výsledky

Víťazom 73rd PZM Rally Poland sa stáva Andreas Mikkelsen s celkovým časom 02:37:34.4. Na druhom mieste skončil Ott Tänak + 00:26.2, a tretiu priečku obsadil Hayden Paddon +00:28.5.

Po druhej etape sa na prvých troch miestach nič nezmenilo. Prvý je Ott Tänak s časom 02:05:37.2, na druhom mieste je Andreas Mikkelsen + 00:21.3, a prvú trojicu priebežného poradia uzatvára Hayden Paddon + 00:27.8.

Po prvej etape sa vedenia ujal Ott Tänak s časom 01:01:23.0. Na druhom mieste je Andreas Mikkelsen + 00:04.2 a priebežne tretí je Hayden Paddon +00:10.2.

Už tradične súťaž odštartovala shakedownom v ktorom bol najrýchlejší Sébastien Ogier s časom 1:36,3. Len s rozdielom pár stotín ho nasledoval tímový kolega Andreas Mikkelsen s časom 1:36,4. Tretí najrýchlejší čas dosiahol Thierry Neuville 1:36,5.

Pre posádku Martin Koči - Lukáš Kostka sa súťaž bohužiaľ končí už na shakedowne. Po skoku cez horizont spravil ich Citroen niekoľko sált a "pristál" priamo na trati.