Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Facebook connect
Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

43. ročník Rally Košice sa predstavuje

Sunday, 10. 09. 2017 - 22:48, Public relations   

43. ročník Rally Košice sa predstavuje

Kalendár Majstrovstiev Slovenska v rally bude aj v sezóne 2017 uzatvárať obľúbená Rally Košice. Jej už 43. ročník pripravujú organizátori z Auto klubu Košice na 19. - 22. október.

 

Tibor Szabosi;c30i3112-2.jpg

Sedemdielny kalendár slovenského šampionátu bude uzatvárať dvojetapová Rally Košice. Súťaž je zaradená do FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Slovenska historických automobilov, Slovenského rally pohára a Rally Legend.

Martin Paľov;ik8a6898.jpg

43. Rally Košice spozná nielen zaujímavé trate, ale aj nové priestory riaditeľstva súťaže a servisného parkoviska, ktoré sa budú nachádzať v priestoroch Stanice technickej kontroly na ulici Pri prachárni 20 v Košiciach, patriacich spoločnosti Stateko. Na tomto mieste budú od piatku prebiehať aj tie najpodstatnejšie úkony, ktorými sú administratívne a technické preberanie.

Tibor Szabosi;c30i4520-1.jpg

Súťažný program 43. Rally Košice odštartuje v sobotu o 12. hodine výjazdom prvého súťažného vozidla zo servisného parkoviska. Na tento deň je pripravená prvá etapa s celkovou dĺžkou trate 299,75 kilometrov, z ktorej 71,25 meraných km bude tvoriť šesť rýchlostných skúšok na dvoch tratiach. V nedeľu sa k súťažnému poľu Majstrovstiev Slovenska pridajú aj posádky Slovenského rally pohára. Spoločne absolvujú 225,2 kilometrov na ďalších šiestich rýchlostných skúškach s dĺžkou 69,5 kilometrov. Obe etapy sú v rámci slovenského šampionátu hodnotené zvlášť, čo znamená až dva prídely bodov do celoročného hodnotenia. Aj pre posádky Slovenského rally pohára je táto súťaž mimoriadne dôležitá z toho dôvodu, že absolvujú nedeľnú etapu v celej dĺžke a ich získané body sa zdvojnásobia.

Martin Paľov;ik8a5068.jpg

Organizátori šesť týždňov pred štartom zverejnili na oficiálnej webstránke kosice.rallye.sk ten najdôležitejší dokument, ktorým sú Zvláštne ustanovenia a zároveň spustili prihlasovanie na súťaž na stránke sams-asn.sk/prihlaska. Uzávierka prihlášok je 8. októbra.

Tibor Szabosi;gh7p8927-2.jpg

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 43. Rally KošiceDiskusia k článku