Home  »  Rally  »  WRC

1000 jezer - Pódium pro Krise Meekeho

Tuesday, 05. 08. 2014 - 13:11, Public relations

Kris Meeke a Paul Nagle pokračovali v sérii pozoruhodných výkonů na Rally Finsko a vybojovali třetí příčku s jejich DS3 WRC. Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team si díky tomu upevnil druhou pozici v mistrovství světa v rally - Poháru konstruktérů. Další zastávkou v kalendáři světového šampionátu bude ADAC Rallye Německo na asfaltu 21. - 24. srpna.

Krátká, ale náročná nedělní etapa Rally Finsko zaznamenala třetí pozici pro Krise Meekeho a Paula Nagleho. Kris si pozici mezi nejlepšími třemi udržel po celý průběh soutěže a udržel si náskok na Ruuhimäkiho a Myhinpääa, aby tak zaznamenal po Monte Carlu a Argentině už třetí podium sezony 2014. Dosahoval průměrné rychlosti kolem 132 km za hodinu. K 14 bodům za umístění si Angličan připsal ještě jeden bod navíc za třetí čas na závěrečné Power Stage.

První vítězství v seriálu FIA Junior WRC si připsal na DS3 R3 Slovák Martin Kočí. Vedl od startu do cíle a vyhrál před Francouzem Quentinem Giordanem a Molly Taylorovou, Australankou, která jako první žena obsadila pozici na stupních vítězů v této kategorii.
Za necelé tři týdny čeká posádky nová položka v itineráři mistrovství světa. Opět se vrátí k asfaltovému povrchu na ADAC Rally Německo 21. -24. srpna, což bude osmý podnik sezony.

Co také řekli

Kris Meeke: „Tohle podium je mnohem více speciální než ta ostatní. Po dva dny jsme byli v těsném kontaktu s čelem závodu. Pak jsme si chtěli pozici udržet, ale i tak jsme skončili za vítězem o necelou minutu. Je mi jasné, že ještě musíme pořádně zapracovat, než budeme moci pomýšlet na boj o vítězství. Ale zatím jsem šťastný za tohle třetí místo a zkušenosti, které jsem nasbíral pro další starty. Příští rok bych mohl bojovat ještě lépe!"

Marek Nawarecki (Citroen Racing, zástupce šéfa): „Toto podium zakončilo pěknou kampaň Citroënu poté, co Mads Ostberg vyhrál Helsinky Rally Battle. To bylo pro náš tým velmi důležité a Kris pak odvedl nádherný výkon, kombinaci vyrovnanosti a rychlosti. Podařilo se mu zužitkovat maximum zkušeností získaných v roce 2013 při testování před rally. Zbytek sezony tak pro Citroën vypadá velice slibně. Všechno, co jsme udělali, směřovalo k této události."

JAK ŠEL POSLEDNÍ DEN

RZ 24 - Ruuhimaki 1 (6.79 km) - Na prvním průjezdu Ruuhimäki, Jari -Matti Latvala dojel před Sébastienemem Ogierem o 1,6 sekundy. Kris Meeke skončil třetí. Craig Breen, který se držel na 9. místě, musel skončit pro poranění zad.

RZ 25 - Myhinpaa (23.02 km) - Na této rychlostní zkoušce narostla průměrná rychlost posádek až na 134 km za hodinu, Sébastien Ogier stáhl 1,3 sekundy z náskoku Jari-Matti Latvaly. První dva piloti tak do posledního testu šli s odstupem pouhých 3,7 sekundy. Hayden Paddon klesl o dvě příčky kvůli problémům s posilovačem řízení. Juho Hänninen se přehoupl přes Elfyna Evanse na 6. místo.

RZ 26 - Ruuhimaki 2 (6.79 km) - Pořadí na prvních příčkách zůstalo nezměněno i po závěrečné Power Stage. Ani přes nejlepší čas se Sébastien Ogier nedokázal dostat před Jari-Matti Latvalu, který sice finišoval druhý, ale celkově vyhrál právě on.